Všeobecné vysvetlenie k podmienkám osvetlenia

Chcem vám priblížiť túto tému práve preto, že pre vás možno nepodstatné údaje, sú pre moju prácu nadovšetko potrebné technické parametre. Hneď v úvode vám ale musím povedať, že je to výbava, ktorá je platená. Nestačí si len vybrať. Keďže i ja som musel pri kúpe osvetlenia zaň zaplatiť. A to nemálo. Vám ho ponúkam za zlomkovú cenu prenájmu, lebo keby som mal účtovať samostatný prenájom, vyšlo by vás to 3x drahšie. Preto používam systém „2 v 1”. Keď som už na mieste, posnažím sa o minimalizáciu vašich nákladov a taktiež spokojnosť s výsledkom môjho snaženia..

Na svadby so 4-hodinovým predstihom

Na svadby prichádzam s predstihom 4 hodiny, aby som mal dostatočný čas na vynesenie, odkrabicovanie, rozloženie, nakáblovanie a nastavenie svetiel. Zhruba približne toľko mi trvá aj spätný chod – demontáž techniky (vrátane zvukovej). Musím si zistiť zaťažiteľnosť elektrických zásuviek a rovnomerne rozložiť príkon , zistiť, kde je rozvodná skriňa s ističmi (pre prípad neočakávaného výpadku elektriny), uistiť sa, či na používanej fáze nie sú pripojené ďalšie elektrozariadenia reštauračnej prevádzky (chladničky, kávovary, mikrovlnky, ohrievače). Keď zistím nemožnosť pripojenia, začne sa ťahanie desiatok metrov káblov z náhradnej zásuvky, aby som predišiel nechcenému preťaženiu siete. Asi nemusím pripomínať, že káble sú medené, s gumovým, alebo plastovým povrchom. Ich prenášanie dá poriadne zabrať. Na predstavivosť, môžem vám dať skúsiť váhu jedného kufra. Podotknem, že kufrov je viac. Ale bez nich to nefunguje.

230V vs. 400V

Schodnejšia je možnosť použitia 400 voltového rozvodu elektriny. Vtedy si nosím vlastnú rozvodňu, kde sú samostatné ističe. Lenže nie v každom zariadení také čosi majú a keď majú, nie vždy mi to dajú k dispozícii. Ich výpočet je mýlny, keďže 400 Voltov je podľa nich viac, ako 230 Voltov, preto si myslia, že moja aparatúra „zožerie viac”. Pritom je to tak, že akurát sa rovnomerne rozloží zaťaženie na každú z jednotlivých 3 fáz. Z fyzikálneho hľadiska je to tak, že 3 x 230 Volt sa rovná 400 Volt. Aj keď z matematického uhla pohľadu je to inak. Preto uvítam možnosť ústretovosti správcu budovy a prevádzky zariadenia na poskytnutie vyššej hodnoty voltáže. Tento úkon by ste mali zrealizovať vy, ako objednávaľ miestnosti, sály, penziónu, reštaurácie, hotela.

Comments are closed.