Rodinná oslava

Zmienim sa o tomto druhu hudobnej produkcie. V minulosti sa jubileá tohto typu oslavovali od 60. roku života vyššie. Dnes nie je výnimkou prijať požiadavku na party pri príležitosti 30. narodenín. S nižšou vekovou hranicou organizovanej oslavy som sa zatiaľ nestretol. Ničím výnimočným nie sú 50-ky, 60-ky. Už menej 70-ky a vyššie. Má to svoje opodstatnenie. Či už vo finančnej situácii dôchodcov, alebo zdravotnom stave seniorov. Veku a snahe oslávenca to poriadne rozprúdiť, sa medze nekladú. Všetko sa dá, len treba chcieť.

Hudbu vyberám s jemnocitnou obozretnosťou, s ohľadom na vek (už spomenutý zdravotný stav, tentokrát v súvislosti s mobilitou) a tanečný temperament zúčastnených hostí. Niekedy menej znamená viac. To platí aj tomto prípade. Z minulosti mi ostal poznatok, že vždy je lepšie zaklepkať si do rytmu sediac pri stole, ako trápiť sa na tanečnom parkete. Starší vám to potvrdia, dajú za pravdu a budú vďační, že ich nenútite tancovať, pokiaľ po tom sami netúžia. Urobte im ich oslavný deň krajším a doprajte im slobodu v rozhodovaní. Veď i vy raz zostárnete a budete očakávať ústretovosť potomkov a úctu k veku.
Preto nechajte na mňa a oslávenca výber hudby, priebeh rodinnej oslavy a priority, ktoré si želá mať na svojom jubilejnom dni. Spolu s ním to pripravíme (ak to situácia a stav dovolia) a ostatným odprezentujeme priamo na pľaci výsledok teórie.